Sobotnie łowy

Odkryłam w sobotę - krainę pełną włóczki z drugiej ręki. Jeszcze mi się gęba cieszy na wspomnienie o szperaniu w przepastnych worach pełnych włóczki. A każdy wór to inny kolor. A worów chyba z dwadzieścia. A radochy na kilogramy. I wełna też na kilogramy. 30 zł/kg. Zobaczcie Same co wyszperałam - 2,5 kg.

Fioletowe mohery na dole pierwszego zdjęcia, zostały już częściowo wyrobione na chustę zimową dla Tosi. Mała jest niestety nieprzekonana do tego elementu jej wełnianej garderoby. Poczekamy zobaczymy.
Jak wrócę ze szpitala wybieram się tam z wielkim worem kasy i będę buszować, buszować, buszowac.....
Oczywiście (jak zawsze w zachwycie obcowania z wełną) zdarzyło mi się kupić włóczkę bez pomysły na jej zastosowanie. Dwa motki grubej wełny (sznura). Może macie pomysł jak taki sznur wykorzystać. Może jakaś makrama ? Hm ?
400 g fantazyjnej włóczki, w dotyku i splocie przypomina Padisah. Nie miała etykiety wiec nie wiem jaki ma skład. Zrobię z niej (chyba) grubą kamizelkę - same prawe - bez wykańczania.
No i oczywiście troszkę delikatnego moherku na bolerka lub szale, typu Solar, np.


6 komentarzy:

Florentyna pisze...

Ale cudne zdobycze!!!!
Gdzież to miejsce wspaniałe???
Ja też tam chcę;-)
Sadząc po ilości trofeów, czeka Cię przyjemnie pracowity tydzień;-)
Pozdrawiam cieplutko.

Lacrima pisze...

Rozmarzyłam sie u nas w Policach kiedyś też takie były. Jakie cuda mozna było tam znaleść! Niestety już wełen nie sprowadzają...
Zapraszam na Candy

Beata pisze...

Kasia, gdzie taką wspaniałą "kopalnię" odkryłaś?... Przydałyby mi się jakieś dwa szare moteczki na mały szaliczek... :-)

Annasza pisze...

Ohoho, ależ cudeńka! A ta kopalnia skarbów to gdzie? ;)) Ta gruba wełna dla mnie byłaby idealna na zimową mega czapę lub rękawice ;)) A ta kolorowa wygląda jak Pavarotti lub coś podobnego. Czekam na piękności jakie z tego powstaną :) Pozdrawiam, Ania :)

Ata pisze...

Ale łupy! Super!
Z tej grubej, to ja bym zrobiła poduchę. Albo przynajmniej wierzch.

ta Magda pisze...

oooo jacie :) taki sklep to rzeczywiście istny raj, a powiedz mi, czy gdybym Cię tak ładnie poprosiła, to mogłabyś wyszperać też jakieś wełenki dla mnie - oczywiście zapłacę (za przesyłkę również)??